Laukimo galimybės


SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Sveikatos apsaugos ministerija SAM vis primena, kad pacientas pas šeimos gydytoją turėtų patekti per 7 dienas, o pas specialistą — per 30 dienų, jei nėra objektyvių priežasčių dėl kurių gydymo įstaiga negali paslaugos suteikti laiku.

Visgi keli mėnesiai laukimo norint patekti pas laukimo galimybės — dar dažna situacija. Akcentuojama, kad ilgos eilės susidaro ne tik dėl kai kurių sričių specialistų trūkumo, bet ir pacientų noro patekti pas konkretų gydytoją. Tačiau laiku gauti konsultaciją trukdo ir biurokratiniai slenksčiai. Pavyzdžiui, nors užsiregistruoti pas reikiamą specialistą duodamas visas mėnuo, neretai pacientai susiduria su tokia situacija, kai talonėliai registracijos dieną dingsta per kelias minutes.

Siūlo vėl stoti į eilės pradžią Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkės Vidos Augustinienės teigimu, sistema neveikia, nes nebuvo tinkamai tam pasiruošta. Pašnekovė svarstė, kad gal rajonų poliklinikoje galima prieiti pas gydytoją per savaitę, bet Vilniuje situacija kiek kitokia.

Ant jos, ir pas gydytojus specialistus eilės kaip buvo, taip ir liko. Gauti pagalbą trukdo ir įvairūs biurokratiniai slenksčiai.

Balsavimas

Jei esi užsiregistravęs pas specialistą po dviejų ar trijų mėnesių, juk tiksliai nežinai, kas gali tą dieną atsitikti. Ji pasakojo pati susidūrusi su situacija, kai dėl nenumatytų svarbesnių reikalų negalėjo ateiti pas šeimos gydytoją.

laukimo galimybės

Arba, sakykim, esu užsirašiusi pas specialistą sausio 20 d. Bet tam, kad galėčiau užsiregistruoti iš naujo, aš būtinai turiu panaikinti seną registraciją. Pasitaiko ir situacijų, kai pacientui tenka vėl iš naujo stoti į eilė dėl iš anksto neatliktų tyrimų.

Account Options

Per mėnesį — tik registracija Kaip laukimo galimybės Valstybinė ligonių kasa VLKšiuo metu yra reglamentuota, kad gydytojo siuntimas galioja ne ilgiau kaip 30 dienų.

Tačiau tai nereiškia, kad per tiek pat laiko ir reikia patekti pas specialistą. Paklausta, ką daryti tokiais atvejais, kai talonėlių pas gydytoją nebelieka ir kita galimybė vėl registruotis būna tik po mėnesio, t.

laukimo galimybės kaip iš kortelės papildyti bitcoin piniginę

Kartu Ž. Baigienė priminė, kad gydytojas išduodamas siuntimą pas specialistą turi informuoti pacientą, kur tokios paslaugos teikiamos — turi nurodyti bent 3 įstaigas.

Patvirtintas pacientų laukimo eilių mažinimo planas

Svarbu tik kreiptis į įstaigą, sudariusią sutartį su paciento kiek galima uždirbti bitkoinuose laukimo galimybės teritorine ligonių kasa TLK dėl šių paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo. Gydytojo siuntime negali būti nurodyta konkreti įstaiga laukimo galimybės specialistas. Privalo pasiūlyti anksčiausią laiką SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėja Rasa Biekšienė pabrėžė, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką gydymo įstaigos privalo registruoti visus pacientus jų kreipimosi į įstaigą metu ir pasiūlyti anksčiausią paslaugos suteikimo datą.

laukimo galimybės

Biekšienė pabrėžė, kad registravimo terminai neturi būti ribojami. Jei tai viršija 30 dienų terminą, pacientas gali sutikti laukti arba kreiptis į kitas gydymo įstaigas ir pasirinkti tą, kurioje yra mažiausia šių paslaugų laukimo eilė. Jei nusprendžiama, kad pacientui reikalinga skubi gydytojo specialisto laukimo galimybės, tai nurodoma siuntime.

Patvirtintas pacientų laukimo eilių mažinimo planas | ntpardavimai.lt

Gelbės išankstinė laukimo galimybės registravimo sistema? Sausio pirmomis dienomis antikorupcinį vertinimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba STT nurodė, kad eilių laukimo galimybės pas gydytojus problemą bei dėl to kylančias korupcijos rizikas padėtų išspręsti viešai skelbiama vieninga registracijos sistema.

laukimo galimybės

STT vertinimu, daugiausia problemų siekiant patekti pas medikus kyla būtent todėl, jog iki šiol nėra sukurta tinkamai veikianti, vieninga ir į pacientą orientuota registravimo sistema. Taip pat nėra suformuotos vienodos darbo praktikos visose Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemai priklausančiose gydymo įstaigose. Atlikusi tyrimą, STT nustatė, kad didžiausia korupcijos rizika kyla tuomet, kai visą informaciją apie pacientų registracijai skirtus laikus valdo gydymo įstaigos darbuotojai laukimo galimybės informacija apie pacientų registracijai skirtus laikus nėra viešai prieinama.

Aigustė Tavoraitė.