Erkių galimybės


Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena ŠiaulienėSeimo Lietuvos socialdemokratų darbo LSDD frakcijos vardu išsiuntusi raštus sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrams, kas yra daroma, kad erkių galimybės suvaldytas erkinio encefalito plitimas Lietuvoje, stebisi Aplinkos ministerijos atsakymu.

Šiaulienės teigimu, užuot ieškoję, kaip mažinti erkių populiaciją, nes būtent erkės platina mirtiną ligą — erkinį encefalitą, Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijos vis dar kalba apie prevenciją, kuri tik iš dalies sumažina erkių plitimą, ir apie per dideles išlaidas.

erkių galimybės

Šiemet nuo erkinio encefalito mirė du žmonės. Atkreipiame dėmesį, kad gamtinių teritorijų purškimas demo sąskaita bnary preparatais būtų brangus ir neefektyvus, kadangi didžiąją preparatų dalį sulaikytų aukštesnė augalija ir erkių, kurios užlipusios ant žolių, net nepasiektų.

erkių galimybės

Taip pat, pasisotinusios krauju erkės nukrinta ant žemės, ant miško paklotės, kur jos lenda po lapais, deda kiaušinius ir žiemoja — tokios pasislėpusios erkės ir jų kiaušiniai bet kuriuo atveju išliktų nepaveiktos net išpurškus teritoriją specialiais preparatais. Šiaulienės, išeitų, kad, ministerijos nuomone, rūpintis visuomenės sveikata valstybei yra per brangu.

erkių galimybės kriptovaliutų rinkos palūkanų norma

Tačiau savo atsakyme ministerija visiškai nepaaiškina, kokių priemonių imsis, kad erkių populiacija mažėtų. Savo paklausime ministerijoms parlamentarė siūlė idėją Lietuvai kreiptis į europines institucijas ir spręsti problemą iš esmės kartu su kitomis Europos valstybėmis, kurios susidūrė su erkinio erkių galimybės plitimo problema.

savaitinis eurų pasirinkimas

Kiek dar mirčių prireiks, kad būtų imtasi priemonių? Rekomendacijos pjauti žolę savo sklypuose ar skiepytis nuo erkinio encefalito ne visuomet yra įgyvendinamos - ne visiems skiepai finansiškai yra prieinami, ne kiekvienas vienodai supranta reikalavimus prižiūrėti savo teritoriją.

Sveikatos apsaugos ministerija patikino, kad metais numatyta nustatyti erkinio encefalito rizikos grupes, svarstyti jų skiepijimo galimybes.

erkių galimybės

Atsižvelgiant į apibrėžtas rizikos grupes, būtų skaičiuojamas lėšų poreikis. Tikiuosi, tai bus padaryta.

erkių galimybės

Tačiau atsižvelgiant į tai, jog yra buvę atvejų, kai erkiniu encefalitu sirgo net ir pasiskiepiję asmenys, siūlome Aplinkos ministerijai inicijuoti teisės aktų keitimo procedūras, kad būtų galima imtis visų reikalingų priemonių užtikrinti erkių populiacijos mažinimą tam tikrose, rizikingiausiose erkių galimybės teritorijose.

Ne tik kaimiškose vietovėse, bet ir didžiųjų miestų poilsio parkuose, žaidimų aikštelėse, pavyzdžiui, Vilniaus Vingio parke ir Valakupių paplūdimyje, Klaipėdos miesto parke.