Ežerų variantai


 • Jei ieškote ne tik akį džiuginančio kraštovaizdžio, bet ir naujų kultūrinių atradimų, Jus gali nustebinti Zarasų kraštas.
 • Jump to navigation Jump to search Gal reikėtų padaryti abecelinį Lietuvos ežerų sąrašą, na vien dėl patogumo?
 • Если только компьютер понимает, взломал он шифр или .

Cegielnią królewską — Karališka Plytinė, krn. Chatka — Pirkelė, vlk.

Tvarkykite savo privatumo nustatymus

Doróga, [Toń] Droga — Kelias, vlk. Kobyłka — Kumelė, vlk. Osinniak — Drebulynas, vlk. Tresniak — Nendrynas, pss. Tačiau nepritarta, pavyzdžiui, siūlymui vartoti Išgertuvės vietoj Pagulianka.

Rubrika: Rikiavimas: Blogųjų naujienų ežerai: dar prieš tris metus jų nebuvo iš viso, o dabar Antarktidoje jų tūkstančiai 2 Mokslininkai patvirtino, kad ant Rytų Antarktidos ledo skydo atsirado tūkstančiai nerimą keliančių sodriai mėlynų ežerų. Kodėl tai kelia nerimą tyrėjams? Jie jau yra tai matę.

Vietoj pirma pasiūlyto Gatvės valksmo ežerų variantai teikti pavadinimą Ūlyčios valksmas, vietoj Gulbinės ar Gulbių Tilto valksmo paliktas aplietuvintas pavadinimas Lebiodka pagal lenk. Lebiodka; mat Trakų apylinkėse yra fiksuotų anksčiau sunormintų tokių vietovardžių, be to, šis žodis slavų kalbose dar gali reikšti pakeliamąjį tiltą, o Gulbių tiltas ežero istorijoje nežinomasvietoj Velnynės — Čertuvka sala, iš lenk.

Czertówka, kurios pavadinimas, manoma, sietinas su panašiai skambėjusia didikės pavarde vietoj Elniuko ragas — Alenčiko ragas taip pat greičiausiai asmenvardinės kilmės.

Pakomisė stengėsi išlaikyti pusiausvyrą tarp atkuriamų lietuviškų vietovardžių ir vietinių vartojamų slaviškų, greičiausiai atsiradusių vėlai — būtent slaviškoje kalbinėje aplinkoje. Płytnica, Płytnicze pasiūlytas salos vardas Plytnyčia ne Plytinėpagal lenk. Rowczàk, Ežerų variantai, rus. Pálac — valksmo pavadinimas Palocius ne Rūmas — tai daugiausia tarmėse vartojamos slavybės.

Aplietuvintuosius — adaptuotuosius — vietovardžius galima skirti į trečią grupę. Jòdalinka — Juodalinka, vlk.

Vikiprojekto aptarimas:Ežerai

Kuchnia, Kúchnia — Kuknia, vlk. Stempel Zùmaricha — Zumarika, vlk. Taip pat nutarta pernelyg nelietuvinti asmenvardžių, pvz. Atskirai minėtina, kad buvo išaiškinti keli vietovardžiai karaimiškos, totoriškos kilmės — Kolzakas buv.

Jūsų laukia visas pasaulis – atraskite nepamirštamą viešnagės vietą!

Minėtina, kad greta pagrindinio pavadinimo Karaimų sala nutarta teikti ir vėlyvesnį Kopūstinė — rengėjų teigimu, antrasis pavadinimas įsigalėjęs tarp vietinių, mat saloje karaimai augino kopūstus. Gimininių žodžių parinkimo problemos Šiame vietovardžių sąraše teikiama ne visai tipiškų geografinių objektų pavadinimų — tai valksmai žvejybos vietos ežere, kur traukiami tinklaiužtvarai kitaip jezai, jezdai, perkalai, paprastai statomi skersai upės žuvims sulaikytiežerų variantai objektai — žiemos keliai, nusidriekiantys užšalusio ežero ledu.

Ilgiausiai pakomisė ieškojo lenk. Jaz lietuviško atitikmens, tartasi ežerų variantai su geografais, ir su ichtiologais. Galiausiai parinktas neutraliausias ir bendriausios reikšmės gimininis žodis — užtvara. Tik vienu atveju, kai gimininis žodis eina vardu, aplietuvintas svetimžodis teikiamas kaip variantas, būtent Jarencavo užtvara, Jezas, vlk.

prekybos paveikslėliai

Su gamtininkais konsultuotasi dėl pusiasalio ir valksmo lenk. Babròwaje Gniezdò — liet. Minėtina, kad pakomisė sudėtinių vietovardžių gimininiais žodžiais stengėsi parinkti kuo neutralesnius bendrinės kalbos žodžius, pvz.

Todėl nebuvo priimtas siūlymas sudėtiniuose vietovardžiuose ar kelianariuose varduose vietoj sekluma vartoti tarminį, Pietryčių Lietuvoje būdingą pavadinimą sėklius.

ežerų variantai dienos prekyba pradedantiesiems

Išimtis padaryta vienanariam vardui, nutarta teikti Sėklius, vlk. Kiek vardininko, kiek kilmininko formos sudėtinių vardų?

Trakų ežerų vietų vardai – užpildyta Vilniaus krašto toponimijos spraga

Kaip įprasta vietovardžių norminimo darbe, vietovardžiai, jei tik įmanoma, teikiami vardininko formos. Kilmininko formos liko su asmens ar asmenų grupės pavadinimais sudaryti vardai, pvz. Tikriniais vardais pripažinti Bažnyčinis, Sieninis, Šoninis be žodžio valksmasEšerinis be žodžio ežerasRaudinė, Liepinė be žodžio salaJavinė be žodžio įlanka. Įvardžiuotinės ar paprastosios vardus sudarančių būdvardžių formos?

Razmukaitės teigimu, Rytų Lietuvos ežerų variantai daugiausia vartojamos paprastosios būdvardžių formos.

Puiki proga ištrūkti – mėgaukitės vieta ir patogumais poilsiavietėse.

Norminant šį dėsningumą stengtasi išlaikyti, pvz. Tačiau opoziciniai būdvardžiai mažoji — didžioji vartojami įvardžiuotinėmis formomis: Didžiosios Panendrės ir Mažosios Panendrės vlk. Išskirtinis kalno ir valksmo pavadinimas Gilójis plg. Dar plg.

 • Ežerų Terasos - naujai vystomas sklypų kvartalas Vilniaus mieste
 • Ką daro dvejetainių opcionų brokeris
 • Vikiprojekto aptarimas:Ežerai – Vikipedija
 • Nepriklausomų brokerių reitingas

Akmenos ežero valksmas Gilióji verstinis iš lenk. Variantų pripažinimo klausimai Kai kuriais atvejais, kada negalima atstatyti tikslios vietovardžio formos, o istoriniuose šaltiniuose ar vartosenoje fiksuoti keli vardai, pakomisė nutarė teikti ne vieną norminį variantą.

Šiuo požiūriu išskirtiniai ir dviejų ežerų vardai. Greta visuotinai pripažinto varianto Galvė, ežerų variantai.

Vardyno ežerų variantai rastas įrašas A. Vanago ranka duoda suprasti, kad ir jis vardą Galvė laikė neautentišku, bet Galvys dar buvo neįrodytas.

Apie tai dar rašęs B. Tačiau pakomisė nesiūlo keisti tiek oficialiojoje, tiek viešojoje vartosenoje nusistovėjusios ežero vardo formos Galvė, tik greta pateikia ir variantą Galvys. Ežero vardas Luka turi oficialiai pripažintą gretutinį variantą Bernardinų ežeras.

Pakomisė nutarė pripažinti istoriniuose šaltiniuose rastą variantą Lanka ir jį teikti trečiuoju.

 1. Забудьте про пленку, - сказал Бринкерхофф.

 2. 24 galimybė įvesti
 3. Kaip turėti pinigų neuždirbant
 4. Kaip sudaryti diagramų variantus
 5. Kurią bitcoin piniginę pasirinkti
 6. Dvejetainių opcijų tikrinimas
 7. Geriausios poilsiavietės – Ežerų kraštas, Didžioji Britanija | ntpardavimai.lt
 8. Mokslo ir technologijų pasaulis

Vaitkevičiaus teigimu, pirmasis kalbamojo ežero vardo paliudijimas lenk. Lonke, Lonka Jiems ekspedicijose ne tik šioje vietoje girdėti pasakymai lenk.

ežerų variantai