Žinoti kriptovaliutą, Bankai ir finansai

Bitkoinai: ką svarbu žinoti apie šią virtualią kriptovaliutą? Virtuali kriptovaliuta — nereglamentuoti skaitmeniniai pinigai, kuriuos galima naudoti kaip atsiskaitymo priemonę ir kuriuos į apyvartą išleidžia ne centrinis šalies bankas.
- Reitingų maklerių platformos
- Kaip ir angliško varianto pratime
Virtualių valiutų formų gali būti daugybė — nuo valiutos, kuri naudojama žaidžiant internetinius kompiuterinius žaidimus, iki realiame gyvenime naudojamos atsiskaitymo už prekes ir paslaugas priemonės.
Sudarant tokius sandorius bankai nedalyvauja. Visai neseniai išplito virtuali valiuta bitkoinas angl.
Paskolos Kriptovaliutos Kriptovaliutos yra naujas reiškinys, kuris prasidėjo metais, kai buvo pradėtas naudoti Bitcoinas. Po to sekė begalė kitų blockchain technologija paremtų kriptovaliutų kūrimas. Šiuo metu yra skaičiuojama tūkstančiais įvairių kriptovaliutų. Naujas kriptovaliutų finansavimo modelis yra labai palankus, jeigu turi idėją, parašai gražų rašinėlį, vadinamą "White paper", kuriame bus detaliai aprašoma Jūsų idėjos koncepcija, tada žingsnis marketingui.
Bitkoinų galima nusipirkti už įprastinę valiutą virtualios valiutos keitykloje. Naudodamiesi šia pinigine vartotojai gali internetu nusiųsti bitkoinus visiems, galintiems juos priimti, arba vėl konvertuoti juos į įprastinę valiutą.

Galimybę atsiskaityti už prekes ir paslaugas naudojant bitkoinus savo nuožiūra nustato mažmeninės prekybos atstovai. VVTAT perspėja apie galimus pavojus Svarbu paminėti, kad galiojantys Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktai nereglamentuoja klausimų, susijusių su virtualios valiutos, tokios kaip bitkoinas, pirkimu bei naudojimu.

Kadangi šioje srityje veikiančių subjektų veikla nėra licencijuojama bei reglamentuojama teisės aktų, įsigydami ar naudodami tokias valiutas kaip bitkoinas, asmenys prisiima visą su jomis susijusią riziką ir atsakomybę už galimus nuostolius. Žinoti kriptovaliutą ir tai, kad virtualių valiutų keityklos nėra bankai, todėl praradus pinigus, nėra jokių konkrečių teisinės apsaugos priemonių, garantuojančių patirtų nuostolių padengimą.
Pažymėtina, kad bitkoinų ir kitų virtualių valiutų vertė smarkiai svyruoja ir gali lengvai didėti arba mažėti. Tam įtakos turi konkrečios virtualios valiutos populiarumo augimas arba sumažėjimas.

Todėl, sumažėjus virtualios valiutos žinoti kriptovaliutą, gali labai greitai sumažėti ir šios valiutos vertė. Tokiu atveju asmenys nėra užtikrinti dėl virtualių valiutų vertės stabilumo, o tai gali turėti neigiamos įtakos siekiant atsiskaityti virtualia valiuta. Kadangi vykdant lėšų pervedimus bitkoinais ar kitomis virtualiomis valiutomis nėra žinomi nei lėšų siuntėjai, nei gavėjai tokių sandorių beveik neįmanoma nustatyti, žinoti kriptovaliutą užtikrinamas aukštas vartotojų anonimiškumo lygisasmenys nėra užtikrinti, kad tokie sandoriai nebus naudojami nusikalstamų veikų tokių kaip pinigų plovimas vykdymui.

Taigi, prieš perkant tokią virtualią valiutą, žinoti kriptovaliutą bitkoinas, raginame atkreipti dėmesį į tai, jog vartotojai nėra apsaugoti nuo didelių valiutos vertės svyravimų, apgaulių, vagysčių, valiutos keityklų bankrotų ar pačios valiutos išnykimo.
Daugiau informacijos apie bitkoinus galima rasti Lietuvos banko internetiniame tinklalapyje www.

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius Informacija paskutinį kartą atnaujinta: